_72612029_city_celebration_pa В среща от 23-я кръг на английската Висша лига Манчестър Сити разгроми Тотнъм с 1:5 при гостуването си на „Уайт Харт Лейн”. Това бе първа загуба за Тим Шърууд начело на Тотнъм. Разбира се и този мач не премина без спорни съдийски отсъждания.

Още в петата минута Серхио Агуеро успя да пробие защитата, но уцели страничната греда. Отново Агуеро 10 минути по-късно успя да открие резултата. Аржентинецът бе изведен от Давид Силва. Към края на полувремето домакините взеха да се съвземат и започнаха да застрашават вратата на съперника си. Майкъл Доусън отбеляза гол, който бе отменен заради засада. В края на полувремето Агуеро се контузи и бе сменен от Стефан Йоветич.

Втората част от мача започна с изключително спорно съдийско решение. Джеко бе спънат от Дани Роус и Андрю Маринър посочи бяла точка и даде директен червен картон на защитника на Тотнъм. Туре изпълни 11 метровият наказателен удар и направи резултата 0:2. В 53-та минута Джеко направи резултата класически след рикошет на топката в гредата след удар на Давид Силва. Шест минути по-късно Тотнъм успяха да върнат едно попадение. Попадението реализира Етиен Капу. В 78-та минута Йоветич направи резултата 1:4 след силен диагонален удар.Капитанът на гражданите Компани оформи крайния резултат в 89-та минута след центриране от корнер.

Тотнъм –Манчестър Сити 1:5

0:1 Серхио Агуеро 15мин.

0:2 Яя Туре 49мин.(дузпа)

0:3 Един Джеко 53мин.

1:3 Етиен Капу 59мин.

1:4 Стефан Йоветич 78мин.

1:5 Венсан Компани 89мин.